UTV Işık Sistemlerinde Cinetechnic markalarını tercih etti.

UTV

2019 ‘un son çeyreğinde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz projede UTV stüdyoları ışık sistemlerinde ARRI ve Zero88 markalı ürünler kullanıldı.


Kurulumda tercih edilen ARRI ürünleri arasında Skypanel serisinden S60-C ve S30-C ile L Serisinden L7-C , L5-C modeli ışık kaynakları var.
SkyPanel, “C” (Renkli) serisi tamamen ayarlanabilir; renk sıcaklığı 2.800 K ve 10.000 K arasında geçiş yapılabilir ve tüm renk aralığında kullanılabilir. CCT ayarlarına ek olarak, ton ve doygunluk, jel seçimi, RGBW, kaynak eşleştirme, x, y koordinatları ve her fikstürde programlanan profesyonel aydınlatma efekti gibi diğer kontrol seçenekleri de mevcuttur.


L Serisi, Fresnel özelliklerini ve pürüzsüz, homojen bir ışık alanını gerçekten birleştiren ilk LED armatürüdür. L Serisi, LED teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanır ve ışığın rengi ve yoğunluğu üzerinde tam kontrol sağlar. L Serisinden yayılan ışık, hoş cilt tonları ve canlı bir şekilde oluşturulan renkler sağlamak için yayın ve dijital sinema kameralarında yararlanılarak kalibre edilmiştir. Sağlam ve ergonomik olarak inşa edilen L Serisi, ARRI’nin bilindiği kalite ve tasarım standardını karşılar.
L Serisinin kalbinde birkaç temel kavram vardır: ayarlanabilirlik, renk kalitesi, yüksek yapı kalitesi ve kullanım kolaylığı. Üç basit düğme parlaklığın, renk sıcaklığının ve yeşil / macenta noktasının ince ayarlanmasına izin verirken, her armatürün yan tarafındaki bir odak düğmesi, geleneksel kaynaklar gibi ışın yayılımının düzgün ayarlanmasına izin verir.


Işık kaynaklarının seçimi için Proje ekibimiz ile UTV Işık Şefi Aykut TABAKDİZEN arasında düzenli toplantılar yapılarak projenin altyapısı , kullanılacak ekipmanlar konusunda fikir alışverişi yapıldı.
Dekor taslakları üzerinde , ışık dizaynı yapıldıktan sonra projenin her türlü senaryoya cevap verebilecek şekilde kullanılmasına yönelik olarak Zero88 FLX ışık kumanda konsolu tercih edildi.
Dmx altyapısı için tamamen dijital ve IP tabanlı bir network yapı oluşturuldu. Kablosuz uzaktan kumanda için Wifi modem eklenerek Tablet kontrolü sağlandı.


Projenin her aşamasında desteğini esirgemeyen UTV Teknik Müdürü Mustafa Alnaqeeb’e teşekkür ederiz.
Projede kullanılan ürünler hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 08 80 numaralı telefondan CINETECHNIC’i arayabilirsiniz.